Во рамки на Европското првенство во фудбал за млади до 21 година, Makpress.mk типува дека на натпреварот помеѓу Македонија U 21- Србија U21 двата тима ќе постигнат по еден гол.

Тип:

Македонија U 21- Србија U21 - ГГ (гол - гол)

Коефициент: 1.86

(Коефициентот е превземен од спортските обложувалници Sport Life)

Коментар:

Во една од најтешките групи на Европското првенство во фудбал за млади до 21 година, во второто коло, силите ќе ги одмерат репрезентациите на Македонија и Србија. По првото коло, Македонија загуби од Шпанија со високи 5:0 додека Србија беше поразена од Португалија со 2:0. Ако се земе во предвид фактот дека Шпанија е најголем фаворит за освојување на Европската титула, а веднаш зад неа е Португалија, конечните исходи од овие два натпревари се повеќе од очекувани.

Сепак, според играта на двете репрезентации во дуелите против фаворитите, може да се очекува на наптреварот помеѓу Македонија U21 и Србија U21 и двете репрезентации да атакуваат на победа.

Со среќа!


Администратор
20/06/2017 03:06