„Новавакс“ повторно го одложи тестирањето на третата фаза од вакцината во САД

Американскиот производител на вакцини „Новавакс“ денеска соопшти дека повторно го одложува почетокот на последната фаза од тестирањето на експерименталната вакцина против коронавирус во САД и додаде дека очекува тестирањето да почне во следните недели, место во ноември.


Нови „чизми перничиња“ на „Луј Витон“

Перничињата се вистинско освежување на самиот врв на трендовите оваа година. Имено, француската луксузна компанија „Луј Витон“ има идеја со фокус на удобноста, мекоста и волуменот…


Битолчанец победник во Типстер купот на Sport Life - Доби стан на Водно

Типстер купот на Sport Life му донесе стан на Водно на играч од Битола. Денес, клучевите од оваа главна премија му беа врачени на младиот Дејан Кузмановски, кој беше прогласен за најдобар типувач на Sport Lifeво Типстер купот од минатата и оваа година.


Елизабет Харли повторно во бикини, овојпат заедно со сестра ѝ

Британската глумица Елизабет Харли, која е во средината на своето шесто десетлетие од животот, повторно ги почести обожавателите и следачите на Инстагам, со својот младешки изглед… И повторно – во дводелен костим за капење