Во рамки на ФИФА Купот на конфедерации Makpress.mk типува дека на натпреварот помеѓу Германија и Чиле во двете полувремиња ќе падне по еден гол.

Тип: Германија - Чиле 1+ I 1+ II (1+ прво, 1+ второ)

Коефициент: 1.62 (Коефициентот е превземен од спортските обложувалници Sport Life)

Коментар; Во рамки на второто коло во групата Б, силите ќе ги одмерат репрезентациите на Германија и Чиле. Со оглед на тоа што во првото коло репрезентацијата на Германија ја совлада Австралија во натпревар во кој падаа дури пет гола. а репрезентацијата на Чиле на рутински начин го совлада Камерун со 2:0 се очекува тешка и рамноправна битка во денешниот натпревар помеѓу овие две селекции.

Сепак, знаејќи го искуството на Германците, нивната офанзивна игра во последните неколку години а од друга страна квалитетот на Чиле и способноста да се носи со големи Европски великани, Makpress.mk очекува дека на овој натпревар ќе бидат постигнати по минимум еден гол (без разлика која екипа ќе го постигне) во првото и второто полувреме.

Според правилата на обложувалниците Makpress.mk прогнозира 1+ I 1+ II за овој натпревар.

Коефициентот за играта T13+ во спортските обложувалници Sport Life за овој натпревар е 1.62.


Администратор
22/06/2017 11:43