Петгодишно дете било каснато во пределот на десниот образ од куче-скитник викендов во Скопје.

Како што соопшти МВР, настанот се случил во петокот (25 мај), околу 16:30 часот во село Идризово, а вчера во 13,30 часот во полициска станица го пријавил неговиот татко Ч.Ф.(33) од Скопје.


Администратор
29/05/2018 16:42