СДСМ немаат ниту збор за тендерите на Венко Филипче, ниту имаат одговор за товарењето на пари од здравството за фирми блиски до Филипче и СДСМ.

Обидот за дефокус од СДСМ од најновиот, последниот во редицата тендер скандали на функционери на СДСМ, нема да ги реши проблемите во здравството, ниту ќе донесе вакцини против КОВИД 19.

Партија водена од неколкукратно аболиран криминалец не би смеела да отвори уста за право и правда, но честа и образот одамна се избегани од СДСМ


Администратор
04/03/2021 15:57