СВР Куманово поднесе кривична пријава против Е.Ј.(20) од Куманово, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „убиство во обид“.

На 02.05.2021 во Куманово пријавениот со остар предмет го нападнал Б.И. од Куманово, нанесувајќи му убодна рана.


Администратор
12/05/2021 01:10