На 24.07.2021 околу 01.00 часот во Клиничката болница Тетово, полициски службеници од СВР Тетово го лишиле од слобода Ј.А.(43) од Тетово затоа што во болницата се однесувал агресивно и се обидел физички да нападне лекар.

Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.


Администратор
25/07/2021 04:39