Makpress.mk прогнозира дека на отварањето на новата сезона во најелитното клупско натпреварување Лигата на шампионите на натпреварот помеѓу Манчестер Јунајтед и Базел, ќе бидат постигнати минимум 3 гола.

Тип: Манчестер Јунајтед - Базел – 3+

Коефициент: 1.60

(Коефициентот е превземен од спортските обложувалници Sport Life)

Датум и час на почеток на натпреварот: 12.09.2017, 20:45

Со среќа!


Администратор
12/09/2017 15:21