За неносење лична заштита на лице регистрирани се 533 прекршоци во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Македонија.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид -19.


Администратор
18/09/2020 12:18