На 10.05.2021 околу 15.10 часот во Полициско одделение Петровец, од Итна медицинска помош било пријавено дека во двор од куќа, на место викано „Тотинци“ во с.Катланово, бил пронајден починат С.С.(62) од Скопје.

Oд лекар од Итна медицинска помош била констатирана смрт. По наредба на Јавен обвинител, телото на починатото лице е дадено на обдукција.


Администратор
12/05/2021 01:10