СВР Охрид поднесе кривична пријава против З.И.(46) од ресенското село Горно Крушје, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „злоупотреба на лични податоци“ и „загрозување на сигурноста“.

Тој, во периодот од декември 2020 до јули 2021 година, преку лажен Фејсбук профил, на повеќе лица од Охрид им испраќал пораки со недолична и заканувачка содржина.


Администратор
29/07/2021 01:06