На 23.10.2021 во 23.20 часот на влезот на Виница, полициски службеници од ОВР Виница ги лишиле од слобода М.Е.(24) и М.Д.(25), двајцата од Виница.

При преглед во патничко возило „цитроен“, управувано од М.Д., каде сопатник бил М.Е., биле пронајдени и одземени марихуана, ризла и предмети со остатоци од марихуана.

Тие биле приведени во полициска станица и по целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.


Администратор
24/10/2021 13:16