Селекторите Дидие Дешам и Златко Далиќ го избраа почетниот состав за финалето на Светското првенство.

Нема изненадувања во двата тима.

За Франција се најавени: Ллорис, Павард, Варан, Умтити, Хернандез, Погба, Канте, Мбапе, Гриземан, Матуиди, Жиру.

Хрватска ќе игра во следниот состав: Субашиќ,Вршаљко, Вида, Ловрен, Струниќ, Ракитиќ, Брозовиќ, Модриќ, Ребиќ, Перишиќ и Манџукиќ.

Средбата започнува во 17 часот.


Администратор
15/07/2018 17:02