Факти на денот:

1.Заев го спасувал Мијалков за случајот ,,Империја" на СЈО, за да гласаат пратениците за промена на името.

2.Заев за власт ги жртвува и своите. Пола партија му е во карантин, а тој бара избори.

3.Големиот број на новозаразени е поради желбата за брзи избори.

4.Секое семејство задолжено за 1500 евра и буџетска дупка од над милијарда евра е животот со празни џебови кој го донесе СДСМ.


Администратор
02/06/2020 01:21