Екипата на Марсеј синоќа загуби од Манчестер сити со 3:0 на домашен терен во натпреварот од 2. коло од групната фаза во Лигата на шампионите.

Поразот беше 11-ти по ред за Французите на натпреварите од елитното фудбалско натпреварување. Ова е една од најлошите серии во историјата на натпреварувањето.

Само Андерлехт загуби повеќе натпревари по ред, белгиската екипа има серија од 12 порази.


Администратор
28/10/2020 14:58