Раководствотo на германскиот фудбалски шампион Баерн Минхен, повторно не успеа да се договори за продолжување на договорот со дефанзивецот Давид Алаба, објави новинарот на „Билд“, Кристијан Фолк.

Според изворот, и третиот обид за преговори со 28-годишниот Австриец не успеал.

Актуелниот договор на Алаба со Баерн Минхен важи до крајот на сезоната 2020/21.


Администратор
28/10/2020 16:11