Дербито на вечерта во Лигата на шампионите им припадна на фудбалерите на Барселона кои забележаа победа на гостувањето кај италијанскиот првак Јувентус.

Најубедливата победа ја оствари Манчестер јунајтед против германскиот претставник Лајпциг.

Резултати:

Борусија Дортмунд – Зенит 2:0 Клуб Бриж – Лацио 1:1 Ференцварош – Динамо Киев 2:2 Јувентус – Барселона 0:2 Манчестер јунајтед – Лајпциг 5:0 Севиља – Рен 1:0 Башакшехир – ПСЖ 0:2 Краснодар – Челзи 0:4.


Администратор
28/10/2020 23:58