По голем пресврт и негатива од два гола, тимот на Интер попладнево извојува победа над Торино со 4:2 во 8. коло од Серија А.

„Нероазурите“ победија за прв пат по четири натпревари на сите турнири. Последен пат тимот на Антонио Конте забележа триумф на 24 октомври на натпреварот против Џенова со 2:0.

Интер со 15 бода е на 5. место на табелата во Италијанскиот фудбалски шампионат.


Администратор
22/11/2020 21:49