СВР Тетово поднесе кривична пријава против А.Ј.(27) од с.Голема Речица, тетовско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „злоупотреба на лични податоци“.

На 24.11.2020, пријавениот без негова дозвола го снимал Н.А.(44) од с.Брвеница, тетовско, по што видеото го објавил на неговиот кориснички профил на социјалната мрежа „Тик ток“.


Администратор
15/01/2021 01:18