Војвотката и војводата од Кембриџ, Кетрин Мидлтон и принцот Вилијам на Инстаграм објавија неколку слики со нив двајца, по повод 10-годишнината од својот брак.

Една од нив ја прикажува оваа британска кралска двојка пред едно десетлетие во однос денес. Војвотката и војводата од Кембриџ минатиот месец го посетија нивното место на венчавката – опатијата „Вестминстер“, која привремено се користи како место за вакцинирање против Ковид-19. Вакцините се даваат во познатото „Катче на поетите“, каде што се изложени личности од британската книжевност – Вилијам Шекспир, Џејн Остин и Чарлс Дикенс.

Најновите фотографии се направени оваа недела, во палатата Кенсингтон од фотографот Крис Флојд.


Администратор
29/04/2021 10:54