Денеска (23.07.2021) во 12.30 часот во Тетово, полициски службеници од СВР Тетово го лишиле од слобода Х.А.(37) од Тетово. При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени кокаин, дигитална вага и нож со остатоци од кокаин. Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.


Администратор
24/07/2021 00:12