На 24.07.2021 околу 21.30 часот, полициски службеници од Полициската станица Кочани ги лишиле од слобода Џ.С.(20) и Е.А.(18), двајцата од Кочани.

При претрес кај нив и во домот на Џ.С., извршен со судска наредба, била пронајдена и одземена марихуана.

Тие биле приведени во полициска станица и по целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.


Администратор
25/07/2021 15:42