На 25.07.2021 во 10.00 часот, полициски службеници од СВР Велес го лишиле од слобода Т.М.(67) од Скопје затоа што околу 08.30 часот во маркет на ул.„Благој Ѓорев“ во Велес од П.Д.(82) од Велес одзел паричник со пари и лични документи.

По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.


Администратор
25/07/2021 16:41