Денеска (27.07.) од 07 до 11 часот полициски службеници од СВР Куманово спроведоа засилена акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваaт возило со брзина поголема од пропишаната, на територија на СВР Куманово, при што санкционирани се 31 возач.

Засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови.


Администратор
27/07/2021 16:11