СВР Велес поднесе кривична пријава против С.А.(32) од Прилеп, поради постоење основи на сомнение дека сторил пет кривични дела „тешки кражби“ и едно кривично дело „тешка кражба“ во обид во шест викенд куќи во атар на селата Степанци и Смиловци, општина Чашка.


Администратор
29/07/2021 01:06