Полициски службеници од Единицата за интервентна полиција деенска во 13 часот на подрачјето на Ѓорче Петров го лишиле од слобода С.Б.(32) од скопското село Грчец за кого била распишана централна потерница за истрага.

С.Б. бил приведен во полициска станица за понатамошна постапка.


Администратор
19/09/2021 22:04