Типко: Лион - ПСЖ

Makpress.mk прогнозира дека на дерби натпреварот од Француската фудбалска лига помеѓу Лион и ПСЖ, двата тима ќе постигнат по еден гол и притоа на целиот натпревар ќе паднат три или повеќе голови.