Македонија ЃП го победи Вардар, додека Работнички и Струга Трим Лум одиграа без победник во саботните два натпревара од 6.коло во Првата македонска фудбалска лига.

Постигнати резултати: Македонија ЃП – Вардар 2:1 Работнички – Струга Трим Лум 1:1.

Утре играат:

Беласица – Пелистер Шкендија – Академија Пандев Шкупи – Ренова Силекс – Борец.

Табела во пресрет на утрешните мечеви од 6. коло: Шкендија 11 бода, Силекс 10, Шкупи 10, Македонија ЃП 10, Работнички 9, Борец 8, Вардар 7, Пелистер 6, Ренова 5, Академија Пандев 3, Беласица 0.


Администратор
19/09/2020 18:50