Гостинските екипи кои важеа за големи фаворити забележаа победи на двата први натпревара од 2.коло во фудбалската Лига на шампиони.

ПСЖ со двата гола на Моис Кен дојде до трите бода на гостувањето во Истанбул против Башакшехир.

Челзи триумфира во Краснодар против истоимениот руски тим со 4:0.

Вечерва уште играат: Борусија Дортмунд – Зенит Клуб Бриж – Лацио Ференцварош – Динамо Киев Јувентус – Барселона Манчестер јунајтед – Лајпциг и Севиља – Рен.


Администратор
28/10/2020 23:49