Ливерпул синоќа на домашен терен го победи Лестер со 3:0 во 9. коло од Англискиот фудбалски шампионат.

Головите ги постигнаа Џони Еванс (автогол), Диого Жота, Роберто Фирмино.

По овој натпревар, Ливерпул со 20 бода го зазема второто место во поредокот, Лестер со 18 бода е на четвртото место.

Лидер е Тотенхем со 20 бода и подобра гол-разлика од Ливерпул.


Администратор
23/11/2020 11:08