На 24.09.221 во 11.45 часот во СВР Тетово, 50-годишен жител на тетовско село пријавил дека бил измамен од Н.„Н“ од Тетово.

Според пријавеното, пред околу девет месеци тие се договориле Н. да му обезбеди парцела на Попова Шапка за сума од 1300 евра, по што пријавителот му ги дал парите, но откако проверил дека не постои таква парцела побарал да му бидат вратени, по што Н. му вратил само 610 евра.

Се работи на расчистување на случајот.


Администратор
27/09/2021 02:51