На 21.10.2021 околу 04:30 часот во СВР Скопје, од Итна медицинска помош било пријавено дека во стан на улица „Орце Николов“ бил пронајден починат Н.П.(36) од Република Србија, со престој во Скопје.

Од страна на лекар била констатирана смрт без траги на насилство. Увид бил извршен, а по наредба на Јавен обвинител телото било дадено на обдукција.


Администратор
22/10/2021 01:56