СВР Скопје поднесе кривична пријава против Н.Б.(36) од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „загрозување на сигурноста“.

На 09.03.2021, пријавениот преку социјалната мрежа „Фејсбук“ упатил закани преку објава од неговиот профил.


Администратор
22/10/2021 01:57