Поради позитивни случаи на коронавирус, Голден Арт КЛ7 во изолација

Ракометниот клуб Голден Арт КЛ7 ја информира целокупната спортска јавноста и надлежните институции дека по натпреварот од второто коло на македонската Суперлига во ракомет, кој се одигра во Радовиш против истоимениот тим, кај дел играчите се појавија симптоми карактеристични за коронавирусот


На Леброн не му е сеедно што ја загуби титулата МВП

Лидерот на Лос Анџелес Лејкерс, Леброн Џејмс не ја прифати добро веста дека Јанис Адетокумбо е прогласен за МВП втора година по ред – „Најкорисен играч“. Грчкото крило доби дури 85 први места од новинарите, додека 35-годишниот ветеран на тимот на „езерата“ заработи само 16 гласа за трофејот – нешто што очигледно го налути