Димитриевски повторно ќе го брани голот на Рајо Ваљекано во шпанската Примера

Голманот на македонската фудбалска репрезентација Столе Димитриевски од следната сезона повторно ќе настапува во шпанската Примера, откако неговиот клуб Рајо Ваљекано се врати во прволигашката конкуренција совладувајќи ја во финалето на плејофот екипата на Жирона со вкупен резултат 3:2